13 Червня 2018 року

Безкоштовне лікування за кордоном: як ініціювати процес в Україні розповіла Олена Дроздова

На направлення державою на лікування за кордон можуть розраховувати лише ті українці, яким неможливо надати необхідну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я України. Цей факт має бути підтверджений висновком комісії МОЗ України.

Які документи для цього необхідно зібрати хворому розповіла виданню «Сегодня» заступник Комітету Національної асоціації адвокатів України з медичного і фармацевтичного права та біоетики, директор АБ «Дроздова та партнери», адвокат Олена Дроздова.

Експерт зауважила, що розгляд питання про направлення хворого для лікування за кордон ініціюється обласним, центральним районним або міським закладом охорони здоров’я. Зібрана інформація надсилатиметься Комісії МОЗ.

Відповідно до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1079, необхідно буде подати такі документи:

– заява хворого (або його законного представника);

– виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;

– лист-направлення від територіального органу МОЗ;

– документи, що підтверджують реєстрацію місця проживання громадянина, і довідки про склад сім’ї або осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, будинку;

– відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми отриманих доходів і довідки про доходи громадянина та членів його сім’ї;

– згода на обробку персональних даних;

– зобов’язання громадянина або його законного представника подати (не пізніше ніж через місяць з часу повернення хворого на територію України після проведеного лікування за кордоном за направленням Комісії МОЗ) до МОЗ письмову інформацію (звіт) про обсяги проведеного лікування та обсяги коштів, витрачених на лікування пацієнта, надану іноземним закладом охорони здоров’я, або у разі неможливості отримання пацієнтом від зазначеного закладу інформації про обсяги таких коштів – письмову відмову, надану закладом.

Комісія протягом 20  днів має прийняти рішення про неможливість надання хворому допомоги в Україні. Комісія ж здіснює пошук іноземного закладу, який її надати, домовляється з ним та вносить дані про хворого до відповідного реєстру. Після цього протягом 10 днів Комісія видає наказ про направлення хворого на лікування за кордон, а ще протягом 15 днів від цього- здіснюється перерахування коштів до іноземного закладу.