24 Березня 2021 року

Приєднання до Міжамериканської конвенції про підтвердження та інформацію стосовно іноземного законодавства: актуальні питання

Україна приєдналася до Міжамериканської конвенції про підтвердження та інформацію стосовно іноземного законодавства, яка була розроблена в рамках Організації Американських Держав та була вчинена 8 травня 1979 року у м. Монтевідео.

Президент України нещодавно підписав відповідний Закон № 1301-ІХ, проект якого він раніше вніс до парламенту.

Метою конвенції є встановлення правил, які регулюють міжнародну співпрацю між державами-учасницями щодо отримання підтвердження та інформації стосовно законодавства кожної з них.

Як пояснював автор законодавчої ініціативи, на сьогодні міжнародне співробітництво у сфері обміну інформацією щодо іноземного законодавства серед держав Північноамериканського та Південноамериканського континентів урегульовано лише з Мексиканськими Сполученими Штатами, які є стороною Європейської конвенції про інформацію стосовно іноземного законодавства 1968 року. І приєднання України до Міжамериканської конвенції сприятиме судовим органам в отриманні інформації щодо іноземного законодавства держав-учасниць, зокрема, Аргентинської Республіки, Федеративної Республіки Бразилія, Республіки Колумбія, Республіки Еквадор тощо.

Більш докладний аналіз наведеної події та положення відповідних документів читайте у статті Ірини Гловюк, Олександра Дроздова та Олени Дроздової для видання «Закон і Бізнес».