31 Січня 2019 року

«Дроздова та партнери» надають правову допомогу представникам ЛГБТ-спільноти

Попри те, що Україна заявила про свій євроінтеграційний вектор розвитку, суспільство ще не готове відмовлятися від радянських устоїв та стереотипів. Вільний вибір сексуальної орієнтації, що відноситься до прав людини четвертого покоління, сприймається сьогодні як щось неприйнятне та аморальне.

У зв’язку із цим представники сексуальних меншин постійно стикаються з непорозуміннями, які часом переростають у конфлікти різних масштабів: від побиття за несхожість до обмеження прав на законодавчому рівні.

На жаль, навіть об’єднання в різноманітні ЛГБТ-організації не дає бажаного результату, бо заходи, що вживаються ними часто обмежуються акціями, перфомансами та парадами, які знову ж таки зустрічаються з агресивною фізичною та інформаційною протидією.

«Саме тому важливою складовою захисту інтересів ЛГБТ-спільноти має бути послідовне відстоювання власних прав перед державними органами та у судах», – переконана директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова, яка надає правову допомогу представникам сексуальних меншин.

Експерт наголошує що такий захист не обмежується положеннями законів України, які подекуди містять дискримінаційні норми. «Важливою складовою тут має бути практика Європейського суду з прав людини, яку українські суди зобов’язані застосовувати як джерело права під час розгляду справ», – зазначила вона.

Нагадаємо, право кожного на самовираження та самоідентифікацію визнано невід’ємним для особи правом, яке гарантоване, в тому числі, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод. Докладніше про це читайте в аналітичній статті О.Дроздової «Традиційні цінності чи вільний вибір сексуальної орієнтації: що чекає Україну з огляду на практику ЄСПЛ».