6 Грудня 2018 року

«Дроздова та партнери» повернули іноземцю можливість відвідувати Україну

Через факт перельоту сполученням «Москва-Сімферополь» громадянину Італії було заборонено в’їзд в Україну на три роки. Фахівці АБ «Дроздова та партнери» фактично домоглися скасування «санкції».

«За скаргою до Держприкордонслужби, підготовленою в інтересах клієнта, останньому скоротили термін заборони в’їзду до України до дати відповіді на скаргу, – прокоментувала директор адвокатського бюро Олена Дроздова. – То ж по факту після нашого звернення італієць, який мав ще два роки відбувати «покарання» отримав свого роду амністію».

У 2017 року, в пункті пропуску «Бориспіль», громадянин Італії час контролю мав необережність повідомити українські державні органи, що у 2017 році прибув на територію АР Крим авіарейсом сполученням «Москва-Сімферополь».

У цьому Держприкордонслужба побачила порушення громадянином Італії вимог частини 2 статті 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованої території України» та Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 04.06.2015 року №367.

На підставі статті 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», підпункту «б» пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», відносно громадянина Італії було прийнято рішення про заборону в’їзду в Україну.

Але за результатами розгляду скарги, яку було подано через рік після рішення про заборону, санкцію було скорочено до дати відповіді на звернення.

Правову позицію у справі з цього питання формували адвокати Олександр Дроздов та Тарас Герелюк.