15 Червня 2020 року

Евакуацію авто з вулиць Києва можуть визнати незаконною

Департамент транспортної інфраструктури КМДА можуть позбавити повноважень затримувати транспортні засоби за порушення правил зупинки і стоянки та доставляти авто на спеціальний майданчик.

Окружний адміністративний суд м. Києва вирішує питання про відкриття провадження за адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування пунктів 5.31 – 5.33 Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), затвердженого розпорядженням КМДА від 19.11.2018 №2089.

Нагадаємо, згідно із згаданими нормами департамент:

– розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч. 1, 3 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху), ч.ч. 1, 2 ст. 152-1 (Порушення правил паркування транспортних засобів) Кодексу України про адміністративні правопорушення;

– проводить тимчасове затримання транспортних засобів у разі вчинення порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху або правил паркування;

– забезпечує роботу щодо доставлення тимчасово затриманих транспортних засобів для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.

Суд просять визнати протиправними дії інспекторів Департаменту транспортної інфраструктури щодо складання протоколів та забезпечення роботи з евакуації, а також зобов’язати утриматись інспекторів від вчинення таких дій.