4 Вересня 2019 року

Скасування адвокатської монополії та право на правничу допомогу: чи зважить КС на зв’язок конституційних норм, – дослідила Олена Дроздова

Конституція гарантує кожному право на професійну правничу допомогу (ст. 59). Практичну реалізацію цього права покликана забезпечити адвокатура України. І сьогодні представництво фізичних і юридичних осіб в суді та захист від кримінального обвинувачення здійснюється виключно адвокатами (ст. 131-2).

Цю норму статті ст. 131-2 Конституції, яка встановила так звану адвокатську монополію, хочуть скасувати. Відповідний проект закону від 29.08.2019 № 1013, унесений як невідкладний Президентом України Володимиром Зеленським, Верховна Рада направила на висновок до Конституційного Суду.

Навіщо було встановлювати монополію, що особливого в роботі адвоката, чому скасування адвокатської монополії послабить гарантії виконання державою права на правничу допомогу, – читайте у повній версії статті директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової для видання «Закон і Бізнес».