27 Серпня 2018 року

Зауваження до протоколу затримання допомогли особі вибратися з ІТТ

Зауваження до протоколу затримання особи, якій поліція закидала вчинення тяжкого злочину, лягли в основу рішення прокурора про відмову у затвердженні повідомлення про підозру. Через відсутність підстав для подальшого утримання у місцях обмеження волі, клієнта АБ «Дроздова та партнери» було звільнено з ізолятору тимчасового тримання.

В рамках надання правової допомоги затриманому громадянину України, старший партнер адвокатського бюро Михайло Гончаров мав конфіденційне побачення із затриманим, а також ознайомився з протоколом, складеним працівниками Печерського відділу поліції ГУНП в м. Києві.

Відповідно до документів, у провину клієнту ставився замах на пограбування. «Оскільки йшлося про тяжкий злочин, така попередня кваліфікація дозволяла затримати особу, помістити її до ізолятора тимчасового тримання та готувати повідомлення про підозру та клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – пояснив захисник.

За підсумками ознайомлення з протоколом затримання та з урахуванням фактичних даних, отриманих під час конфіденційного спілкування з клієнтом, було підготовлено та подано зауваження до протоколу. «Зокрема, ми звернули увагу на те, що в особи під час обшуку нічого не було знайдено, також не було виявлено жодних слідів пограбування чи замаху на тілі чи одязі, – прокоментував адвокат. – Окремо увагу було звернуто на процесуальне порушення, а саме: час фактичного затримання особи та час, зазначений у протоколі, не співпадали».

У підсумку прокурор не погодився із кваліфікацією, запропонованою слідчим, та не затвердив повідомлення про підозру. При ухваленні рішення були враховані зауваження до протоколу затримання, викладені адвокатом.

У зв’язку з відсутністю підстав для утримання в місцях обмеження волі, особу було звільнено з ізолятору тимчасового тримання.