26 Жовтня 2018 року

8 (+ 1) типових помилок під час подання документів на грін-карту

Олена Дроздова, директор АБ «Дроздова та партнери»

У разі, якщо ви плануєте переїхати до Сполучених Штатів Америки, то для довгострокового легального перебування у цій країні доведеться отримувати посвідку на постійне проживання в США (United States Permanent Resident Card).

Розглядає заяви про отримання цієї посвідки, яка через свій зелений відтінок отримала назву грін-карта (Green card), Служба громадянства та імміграції США (U.S. Citizenship and Immigration Services, USCIS).

Хоча правила отримання грін-карти не є таємницею і з ними можна ознайомитися на офіційному сайті відомства, тим не менш, люди часто припускаються помилок. А у країні з вельми жорсткими міграційними законами це може означати повний крах ваших планів. Саме тому ми зібрали для вас головні помилки, яких припускаються люди при оформленні Green card. То ж зверніть увагу на ці моменти, аби не потрапити у неприємну ситуацію.

  1. Невідповідність вимогам для подачі. Якщо ви подаєте заявку на грін-карту, але не відповідаєте вимогам, то вам відмовлять. Це елементарно, але іноді складно зрозуміти, як і коли можна подаватися.
  2. Подача не всіх форм. Якщо ви не подасте якусь форму, це гарантовано створить затримку в розгляді заяви. У деяких випадках, наприклад, можна подати всі необхідні форми в урядовий орган США одночасно. Це називається одночасна подача, і вона допомагає скоротити тривалість процесу на роки. Тому важливо переконатися, що ви не упустили жодну форму, інакше втратите цінний час.
  3. Відсутність підпису на формах. Попри очевидність помилки, краще зайвий раз переконатися, чи всі форми ви підписали.
  4. Документи не перекладені на англійською мовою. Якщо не перекласти документи і не сертифікувати переклад, це може затримати розгляд заявки до шести місяців.
  5. Проблеми з фінансовими вимогами. При подачі заявки на грін-карту вам потрібно мати фінансового спонсора. Ця особа подає форму I-864, гарантійний лист про підтримку. До фінансового спонсору пред’являється кілька вимог: він повинен бути громадянином США, проживати в США і його доходи повинні відповідати вимогам за формою I-864Р, де прописаний прожитковий мінімум для надання гарантійного листа. Якщо ваш спонсор заробляє недостатньо, він може запросити іншу людину виступити в ролі додаткового спонсора, якщо разом їх доходи задовольняють вимоги американського уряду. Але якщо додається ще одна людина як спонсор, то вимоги до доходів теж підвищуються.
  6. Неправильна оплата мита за подачу форм. Навіть коли ви вірно заповнили усі форми, можна припуститися помилки при оплаті урядових зборів за обробку заявок на грін-карту. На кожній формі USCIS прописані інструкції, скільки платити за обробку саме цієї форми або заявки.
  7. Пропуск важливих термінів. Американський уряд дуже суворо ставиться до дедлайнів: якщо людина пропускає терміни, може вона взагалі не хоче отримати законний дозвіл на проживання? Переконайтеся, що ви правильно зрозуміли дедлайни по заявці, як і те, де вам потрібно буде бути в цей час, щоб не пропустити важливу зустріч і отримати грін-карту.
  8. Подача неправдивої інформації. Неправильно зазначені особисті дані, навіть якщо це випадковість, можуть бути оцінені як подання неправдивої інформації в анкеті. Якщо уряд США запідозрить вас в цьому, вам однозначно заборонять в’їзд і можуть змусити покинути США назавжди. Іншими словами, йдеться про довічну заборону на в’їзд у країну!

Ви не отримали необхідну допомогу

Намагаючись зробити щось дуже складне без професійної допомоги, без адвоката, існує висока ймовірність того, що ви помилитеся. А в питанні імміграції до США помилки коштують дорого.

То ж не витрачайте дорогоцінний час і зайві гроші, намагаючись зробити все самостійно. Краще зверніться до спеціалістів! Підготувати і подати документи для отримання грін-карти вам допоможуть фахівці АБ «Дроздова та партнери».

Докладно про способи імміграції у США, типи віз та причини відмови можна прочитати за посиланням.