21 Серпня 2018 року

АБ «Дроздова та партнери» допомогли родичам загиблого відновити справедливість у ЄСПЛ

Експерти АБ «Дроздова та партнери» допомогли родичам особи, загиблої внаслідок злочину, встановити у ЄСПЛ порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та отримати компенсацію.

Європейський суд з прав людини констатував факт порушення державою статті 2 (право на життя) Конвенції в частині проведення ефективного розслідування злочину.

Директор адвокатського бюро Олена Дроздова, яка в інтересах клієнта готувала скаргу до ЄСПЛ, звернула увагу , що у 95% випадків суд у Страсбурзі з процесуальних підстав ухвалює рішення про неприйнятність поданого звернення.

«Оскільки скарги, оформлення яких не відповідає поставленим вимогам, відповідно до практики суду не переривають перебіг шестимісячного строку, відведеного на звернення до ЄСПЛ, часу переробити цю скаргу практично не залишається. То ж у разі оскарження рішень національних судів до ЄСПЛ в людини фактично є єдиний шанс зробити все правильно одразу», – зауважила адвокат.

Нагадаємо, експерти Адвокатського бюро «Дроздова та партнери» в рамках супроводу розгляду скарг в Європейському суді з прав людини пропонують:

  • визначення можливих варіантів і розмірів справедливої ​​компенсації для формулювання вимог скарги до ЄСПЛ;
  • складання та подання скарги;
  • листування з Європейським судом з прав людини, в тому числі, підготовка пояснень і заперечень;
  • представництво інтересів під час розгляду справи у ЄСПЛ;
  • вжиття додаткових заходів захисту прав в рамках національної юрисдикції на підставі рішення ЄСПЛ.