21 Січня 2021 року

Адвокатам – травматичну зброю! У ВР пропонують посилити гарантії професійної діяльності

Адвокати, які іноді ризикують своїм життям і здоров’ям під час виконання професійних обов’язків, повинні бути забезпечені надійними засобами самозахисту. Одним серед них є травматична зброя, право на носіння якої сьогодні мають навіть журналісти.

Аби усунути таку несправедливість група народних депутатів внесла до Верховної Ради проект Закону № 4612 від 19.01.2021.

Документом запропоновано доповнити частину першу статті 23 (гарантії адвокатської діяльності) Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність новим пунктом такого змісту:

«7-1) адвокату гарантується право на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії».

Про необхідність такої гарантії давно вже говорять у професійних колах, де схвально оцінили таку законодавчу ініціативу.

Водночас, цікавим є такий факт, що сьогодні вже розглядається питання запровадження в Україні обігу цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї. Відповідний проект № 4335 був зареєстрований у ВР ще у листопаді минулого року. І нещодавно парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти за основу цей проект закону.

Громадянам України незалежно від їхніх професій пропонується дати можливість отримати не лише травматичну, але й вогнепальну, в тому числі автоматичну, которкоствольну та довгоствольну, нарізну та гладкоствольну зброю.