20 Квітня 2018 року
Дослідження доказів у суді: на що адвокату звертати увагу розповів Михайло Гончаров
Під час надання клієнту правової допомоги у кримінальному провадженні може з’ясуватися, що контрольні заміри в суді не співпадають із замірами, які робили раніше експерти, або речові докази підмінено схожими за описом предметами.
Прикладами з практики та професійними секретами тактики дослідження доказів під час здійснення захисту в кримінальних провадженнях про злочини проти життя і здоров’я людини поділився із колегами старший партнер «Дроздова і партнери» Михайло Гончаров під час семінару НААУ з підвищення кваліфікації для адвокатів, що нещодавно відбувся у Кропивницькому.
Зокрема, експерт порадив під час допиту свідків у суді встановлювати наявність фізичних вад, шкідливих звичок особи, які могли впливати на її здатність адекватно оцінювати ситуацію. В рамках дослідження протоколів слідчих дій та додатків до них вивчати автентичність підписів присутніх, перевіряти оригінальність примірників аудіо- чи відеозаписів, а також перевіряти можливість залежності понятих від працівників правоохоронних органів. Також, на думку адвоката, під час аналізу висновків експертиз доречно перевірити їх відповідність затвердженим методикам (правилам).
«Усе це, в кінцевому рахунку, впливає на ухвалення суддею рішення щодо статусу наявних у провадженні фактичних даних крізь призму їх допустимості, – зауважив М.Гончаров. – Адже, недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті суддею процесуальних рішень та на нього не може посилатися суд у вироку».