11 Травня 2018 року

«Дроздова та партнери» допомогли пом’якшити адміністративний нагляд для засудженого

Жовтневий районний суд Харкова підтримав клопотання представника Адвокатського бюро «Дроздова та партнери» про зменшення терміну і частоти обмежувальних заходів адміністративного нагляду для підзахисного.

До бюро звернулася мати засудженого, визнаного винним в розповсюдженні наркотичних засобів. Після призначення покарання у вигляді позбавлення волі і його відбування постало питання видів обмежень майбутнього адміністративного нагляду.

За результатами аналізу наявних матеріалів та збору додаткових характеристик адвокат обґрунтував перед судом можливість поблажливого ставлення до засудженого в даному питанні.

Суд визнав аргументи сторони захисту досить аргументованими і ухвалою призначив мінімальний термін адміністративного нагляду після звільнення з місць позбавлення волі, а також встановив помірний графік відвідування органу нагляду.

Нагадаємо, згідно зі ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу нагляд встановлюється за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». До піднаглядних можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час,

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

«Зазвичай, у подібних ситуаціях правоохоронці намагаються встановити максимальну можливу частоту реєстрації, – прокоментував справу старший партнер АБ «Дроздова та партнери» Михайло Гончаров, – втім, замість того, аби щотижня відвідувати відділення поліції, завдяки нашим зусиллям, людина буде реєструватися у поліції лише раз на місяць».