5 Липня 2019 року

«Дроздова та партнери» довели відсутність складу злочину у діях громадської організації. Справу закрито

Громадську організацію обвинуватили у заподіянні майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. Але за втручання АБ «Дроздова та партнери» кримінальне провадження було закрите.

Після поширення громадською організацією суспільно важливої інформації про крупну будівельну компанію, остання подала заяву про вчинення злочину, передбаченого ст. 192 Кримінального кодексу України. Відомості були внесені до ЄРДР та районне управління ГУМВС в Києві розпочало досудове розслідування. «Постраждала» сторона стверджувала, що через поширення начебто неправдивої інформації фірма отримала проблеми з закордонними партнерами, які відмовлялись далі співпрацювати і надавати кредити.

«В ході слідчих дій нам вдалося переконати слідчого у відсутності складу кримінального правопорушення, яке закидали нашому клієнту», – зауважила директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова.

«Річ у тім, що з об’єктивної сторони цей злочин полягає в отриманні винною особою неправомірної вигоди за рахунок власника або законного володільця майна шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства, – пояснила адвокат. – На відміну від шахрайства при вчиненні злочину, передбаченого ст. 192 КК не відбувається вилучення чужого майна із фонду власника: винний отримує матеріальну вигоду в результаті використання майна, яке лише мало надійти у розпорядження власника і поповнити його майновий фонд. Тобто він не вилучає майно, а лише не передає його належному власникові або законному володільцеві».

Оскільки майно не вилучалось , а підприємство–скаржник не надало жодних підтверджуючих документів про розмір заподіяної шкоди, з урахуванням правової позиції, висловленої стороною захисту, слідчий закрив кримінальне провадження на підставі відсутності складу кримінального правопорушення.