5 Березня 2019 року

«Дроздова та партнери» забезпечили поділ на умовах клієнта майна в натурі, що було у спільній частковій власності

Коли спадкоємці не досягли домовленості про поділ між собою в натурі будинку та земельної ділянки (а відтак, не змогли укласти договору про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності відповідно до ст. 367 Цивільного кодексу України), справа дійшла до суду. Він тривав чотири роки.

Крапку у спорі нещодавно поставив Івано-Франківський апеляційний суд, який став на бік позивача. Інтереси останнього представляв адвокат Тарас Герелюк.

«Ми просили поділити в натурі нежитлове приміщення та земельну ділянку, передати та визнати за клієнтом право власності на відокремлені частини майна, – зауважив він. – Але той варіант, який зрештою обрав суд першої інстанції, нас не влаштував».

На підставі експертизи, проведеної під час розгляду справи, суд первинно став на бік іншої сторони, яка наполягала на збереженні після поділу окремого виходу на центральну вулицю. Адже йшлося про ведення бізнесу у приміщенні, то ж ця умова була принциповою.

«В апеляції ми виходили з того, що варіант поділу, встановлений районним судом, не враховував Державні будівельні норми та Правила пожежної безпеки, оскільки передбачав втручання у конструкцію несучих стін, що зрештою могло завдати будівлі непоправної шкоди, – прокоментував правову позицію Т.Герелюк. – Також були окремі питання щодо застосування Методики проведення будівельно-технічних експертиз. При цьому суд чомусь не врахував результати іншої експертизи, що передбачала найменш затратні варіанти поділу, які відповідали будівельним нормам. Крім того, цей варіант передбачав поділ приміщень без відхилення від ідеальних часток власників».

Розглянувши доводи сторін, Івано-Франківський апеляційний суд задовольнив скаргу позивача, скасував рішення районного суду та ухвалив нове рішення, яким виділив в натурі із спільної часткової власності окремі об’єкти нерухомості відповідно до ідеальних часток, як того і прагнув клієнт АБ «Дроздова та партнери».