14 Грудня 2020 року

Локдаун для бізнесу в січні 2021 року: кого торкнеться, що передбачено постановою Кабміну

На останньому засіданні Кабмін оновив правила карантину, виклавши їх в новій редакції постанови про обмежувальні заходи. Окремим пунктом прописані примусові «канікули» для бізнесу з 8 по 25 січня 2021 року.

Текст постанови Кабміну від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», нещодавно з’явився на Урядовому порталі.

Пунктом 3 постанови передбачено, що до існуючих загальних обмежувальних заходів (носіння масок, наявність документів у громадян тощо) додатково у період з 8 по 25 січня 2021 року будуть установлені заборони, які напряму торкнуться представників окремих видів бізнесу.

Отже, згідно з новими правилами, на вимушені новорічні канікули підуть:

1. Громадське харчування – бари, ресторани, кафе. Точніше, самі локації, бо повністю забороняється приймання відвідувачів. Адресна доставка замовлень або торгівля на винос залишаються. Звісно, їх обсяги доходів суттєво впадуть.

Обмеження у роботі зазнають і заклади та місця харчування у готелях. Вони не працюватимуть з 11:00 до 6:00 наступної доби. Фактично можна буде лише поснідати. Обіди, та вечері – лише готельному номері за замовленням.

2. Торгівельні та розважальні заклади, сфера побутового обслуговування. Так само, обмеження пов’язані із неможливістю приймання відвідувачів. Але тут існують кілька «шпарин», через які окремі представники цього бізнесу зможуть трошки «дихати».

Так, заборони не поширюватимуться на:

– продуктові магазини. Дозволена торгівля виключно товарами, що належать до продуктів харчування, на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише шляхом адресної доставки замовлень;

– АЗС (торгівля пальним) але зони харчування під забороною;

– СТО (діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

– банки та інші фінансові установи. Не зупиняється провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей;

– операторів поштового зв’язку;

– медичну та ветеринарну практику;

– перукарні та салони краси – цим закладам дозволено працювати лише за попереднім записом.

3. Заклади культури, організації, що займаються проведенням культурних масових заходів. Тут винятки встановлені для історико-культурних заповідників та бізнесу з виробництва аудіовізуальних творів (кіно- та відеозйомка), за умови обмеження доступу до знімального майданчика сторонніх осіб.

4. Спортзали, фітнес-центри, басейни. Тренуваннями зможуть займатися лише спортсмени національних збірних команд та їх тренери.

5. Бізнес з проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів.  До винятків потрапили:

– гірськолижне дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв);

– новорічні та різдвяні свята ялинки (без концертів та ярмарків, у тому числі продуктових);

– офіційні спортивні заходи. Але матчі командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів будуть проходити без глядачів із обов’язковим щоденним контролем за станом здоров’я учасників.

6. Непродовольчі ринки.

7. Заклади освіти незалежно від форми власності. Здобувачам прямо заборонено їх відвідувати. Але заклади дошкільної освіти та спеціальні заклади освіти працюватимуть і під час січневого локдауну.

Втім, у Міністерстві охорони здоров’я не вважають цей карантин жорстким локдауном. Як приклад там наводять Францію, де існує комендантська година і людина навіть не може вийти з дому, не заповнивши форму.