15 Травня 2019 року

Медіація при ДТП: економимо час та зберігаємо нерви

Суперечка між водієм та потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді була оперативно вирішена за участі АБ «Дроздова та партнери» без залучення суду.

Комунікатором у конфлікті, що виник через ДТП між водієм-іноземцем та велосипедистом,  виступила директор компанії Олена Дроздова.

В ситуації, що сталася, потерпілий отримав незначні поранення (подряпини та синці), але велосипед ремонтуванню вже не підлягав. За результатами тривалих перемовин вдалося дійти згоди щодо суми компенсації, яка влаштувала обидві сторони.

«Дорожньо-транспортна пригода завжди ускладняється стресом учасників, які не можуть адекватно сприймати ситуацію та виважено приймати рішення. Їх поведінка часто емоційно забарвлена, що грає на шкоду обом сторонам, – прокоментувала О.Дроздова. – Тому професійна правова допомога медіатора в подібних випадках допомагає не лише уникнути можливого покарання за порушення правил дорожнього руху (добре відомо, що суперечку краще не доводити до суду), але й суттєво зекономити час, який іноді коштує більше, ніж страхова виплата, яку власнику транспортного засобу гарантує поліс ОСЦПВ».

Медіація є процедурою врегулювання суперечки за участі комунікатора – посередника, який допомагає знайти взаємовигідне рішення конфлікту. Фактично медіатор не ухвалює жодних рішень, його професійні пропозиції та висновки мають рекомендаційний характер і сприяють досягненню згоди між сторонами та виробленню спільного рішення.