13 Вересня 2018 року

Михайло Гончаров переконав суд не обмежувати підозрюваного в часі ознайомлення з матеріалами провадження

Печерський районний суд м. Києва відмовив слідчому Служби безпеки України в обмеженні часу на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження особі, яка підозрювалась у вчиненні особливо тяжкого злочину.

Старший партнер АБ «Дроздова та партнери» Михайло Гончаров під час розгляду питання звернув увагу суду на низку допущених процесуальних порушень, які і стали підставою для відмови у задоволенні клопотання сторони обвинувачення, яка просила обмежити підзахисному час ознайомлення з десятьма томами матеріалів провадження однією добою.

«Підозрюваний є іноземцем, і взагалі не володів українською мовою. Частково розумів і трохи спілкувався російською мовою, – прокоментував обставини справи адвокат. – Але з усіх матеріалів кримінального провадження лише окремі документи загального характеру були перекладені рідною мовою».

М.Гончаров звернув окрему увагу суду на те, що інформація про те, які саме докази на підтвердження підозри було зібрано слідством, особі не була відома. Людина через брак перекладу не мала можливості з ними ознайомитися, що є порушенням Кримінального процесуального кодексу.

Крім цього також не було створено належні умови для ознайомлення з матеріалами провадження і, як виявилося, перекладачам взагалі не доручалося здійснення письмового перекладу матеріалів.