28 Липня 2020 року

Навчання іноземних студентів в США: ICE озвучило нові правила

Недавнє рішення Імміграційного і митного управління США (ICE) про те, що іноземні студенти, які перейшли в Штатах на онлайн-навчання, повинні залишити країну, викликало шквал обурень. Чиновники пішли на поступки.

Нагадаємо, у зв’язку з пандемією COVID-19 майже всі коледжі та університети США перейшли або в онлайн, або використовують гібридну систему. І на початку липня уряд вирішив заборонити студентам, які навчаються в американських вузах виключно в онлайн формі, залишатися в країні.

Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут подали до суду на адміністрацію президента через це правило. Провідні вузи підтримало близько двохсот інших навчальних закладів і чиновники пішли поступки, надавши студентам можливість продовжити навчання незалежно від форми.

У той же час, ICE оголосило, що тим іноземним студентам, які лише планують навчання через онлайн-формат, буде заборонений в’їзд в країну. «Неіммігранти, які отримали студентський статус після 9 березня, не зможуть в’їхати до США, щоб записатися в американські коледжі в якості студента на осінній семестр і пройти повний курс навчання, якщо навчання буде проводитися онлайн на 100%», – відзначають в ICE.

Співробітників коледжів також зобов’язали не давати новим іноземним студентам форму I-20. Ця вказівка ​​стосується тих студентів, які знаходяться за межами США і хочуть відвідувати тільки онлайн-курси.

За наявною інформацією з 1250 вишів в США цієї осені лише 12% переходять на повну онлайн-модель. Серед них – Каліфорнійський, Клемсонскій, Гарвардський і Прінстонський університети.