26 Липня 2019 року

Олена Дроздова досліджуватиме проблеми впровадження практики ЄСПЛ у діяльність органів прокуратури

Адвокатське бюро «Дроздова та партнери» повідомляє про призначення директора Олени Дроздової на посаду головного наукового співробітника відділу дослідження проблем прокурорської діяльності у сфері міжнародного права та впровадження практики Європейського суду з прав людини Національної академії прокуратури України.

Академія є державною установою зі спеціальним статусом у системі правосуддя, що здійснює спеціальну підготовку кандидатів на посаду прокурора, підвищення кваліфікації прокурорів, та функціонує при Генеральній прокуратурі.

Відповідно до статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює підтримання публічного обвинувачення в суді, а також представництво в суді інтересів держави. При розгляді справ суди зобов’язані застосовувати Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику ЄСПЛ як джерело права (ст. 17 Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»).

«Стан дотримання прав людини в Україні, зокрема, забезпечення державою гарантій ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції, багато в чому залежить від розуміння всіма учасниками процесу критеріїв справедливості, що були вироблені багаторічною практикою Європейського суду, – зазначила О.Дроздова. – Саме тому в можливості дослідження проблем впровадження практики ЄСПЛ у діяльність органів прокуратури ми вбачаємо свій внесок у розвиток української системи правосуддя».

Нагадаємо, Олена Дроздова є одним із засновників та експертом інформаційного ресурсу ECHR: Ukrainian Aspect, який на системній основі здійснює переклад та аналіз прес-релізів та рішень ЄСПЛ, а також узагальнює практику за окремими статтями Конвенції.

Експерти АБ «Дроздова та партнери» в рамках супроводу розгляду скарг в Європейському суді з прав людини пропонують:

– визначення можливих варіантів і розмірів справедливої ​​компенсації для формулювання вимог скарги до ЄСПЛ;

– складання та подання скарги;

– листування з Європейським судом з прав людини, в тому числі, підготовка пояснень і заперечень;

– представництво інтересів під час розгляду справи у ЄСПЛ;

– вжиття додаткових заходів захисту прав в рамках національної юрисдикції на підставі рішення ЄСПЛ.