3 Червня 2020 року

Робочі і студентські візи в США: чи варто чекати чергових обмежень?

Виконавчий офіс 45-го президента США Дональда Трампа може ввести додаткові обмеження для власників віз H-1B (дають іноземцям можливість довгостроково працювати в США), іноземних студентів і навіть подружжя висококваліфікованих фахівців.

Інформація про посилення умов недавно з’явилася в різних джерелах.

Нагадаємо, 22 квітня у зв’язку із коронавірусом на два місяці була припинена видача нових віз. Цей захід, на думку президента, мав захистити американських робітників, що зазнають проблеми з працевлаштуванням під час економічної кризи. За останні місяці більше 33 млн. американців втратили роботу через пандемію коронавирусу. Так, у щомісячному звіті про зайнятість йдеться про те, що рівень безробіття в США за квітень місяць виріс до 14.7%. Через це кільком агентствам США пропонувалося переглянути програми видачі термінових віз і підготувати відповідні рекомендації.

Тепер, за наявною інформацією, Білий дім планує ввести ще більші обмеження на робочі візи H-1B і L-1 (продовжити обмеження або встановити нові, ще більш жорсткі умови). При цьому часткова заборона імміграції може бути продовжена на строк від декількох місяців до кількох років. І через епідемію коронавирусу така ініціатива може отримати підтримку суспільства.

Як написало Reuters, представники бізнесу (зокрема, Google, Facebook, Microsoft, Торгово-промислова палата США) 22 травня направили Дональду Трампу лист, в якому зазначається, що відмова у видачі віз кваліфікованим іноземним фахівцям може мати дуже сумні наслідки для економіки США.

Нагадаємо, H-1B – це неімміграційна віза, яка дозволяє американським компаніям наймати іноземних працівників (в основному з Індії та Китаю), за спеціальностями, які вимагають поглиблених теоретичних або технічних знань і навичок. Майже півмільйона робочих-мігрантів працюють в США за візою H-1B .

H-2B – віза на сезонні роботи, в тому числі сільськогосподарські.

Візи L-1 отримують керівники, менеджери або співробітники зі спеціальними знаннями, переведені по роботі у Сполучені Штати. Експерти відзначають, що заборона їх в’їзду буде перешкодою для міжнародних компаній інвестувати в американську економіку.