4 Лютого 2020 року

Як народити у США після заборони у в’їзді вагітним

У США набрала чинності заборона на видачу туристичних віз вагітним жінкам, які збираються народжувати в Штатах. Тобто вагітним жінкам просто відмовлятимуть в туристичних візах і в’їзді в країну.

Що це означає та які існують винятки, – виданню «Закон і Бізнес» пояснила директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова.

Вона нагадала, що їздити в Штати на пологи було законною і досить поширеною практикою. Жінки отримували більш кваліфіковану, на їхню думку, допомогу при народженні дитини, а немовля відразу ж ставало громадянином США.

Теоретично заборона не стосується вагітних жінок, якщо вони збираються в країну з іншою метою — наприклад, відвідати хворих родичів або на ділові зустрічі. Проте консульські працівники тепер зможуть ставити під час співбесіди запитання про вагітність і плани народжувати. Проте ні на співбесіді, ні на кордоні ніхто не зможе зажадати в жінки пройти тест на вагітність. Найчастіше питання зумовлюватиме вибір медичного обслуговування чи лікування як мета поїздки в анкеті.

«Аби реалізувати свої плани, тепер потрібно буде доводити потребу у кваліфікованій медичній допомозі американських фахівців, – зазначила О.Дроздова. – І з тими, хто її дійсно потребує, будуть поводитися так само, як і з іншими іноземцями, що приїжджають в США для лікування. Звісно, необхідно буде також показати наявність коштів для оплати медичних рахунків, включаючи витрати на транспорт і проживання».