13 Лютого 2019 року

Як поводитися на допиті: 5 простих рекомендацій надала Олена Дроздова

Допит – одна з тих слідчих дій, на яку сторона обвинувачення покладає особливі надії в частині збирання ключової для з’ясування обставин та доведення вини особи, яку вони вважають (а іноді бажають зробити) причетною до злочину.

«Тому опинитися на допиті в слідчого, незалежно від процесуального статусу (потерпілий, свідок або підозрюваний), – не найприємніша подія в житті людини, яка викликає природні переживання і хвилювання, – вважає директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова. Але вона переконана, що напругу у спілкуванні можна зменшити, якщо керуватися нескладними порадами.

Їх вона надала у статті для видання «Закон і Бізнес», з текстом якої можна ознайомитися за посиланням.

Разом із тим слід розуміти, що допит – серйозна процесуальна дія, яка має безліч професійних нюансів. Тому абсолютно не зайвим буде запросити разом із собою адвоката, якому довіряєте. По-перше, він зможе проконтролювати законність і правомірність дій правоохоронців та подбати про дотримання ваших прав, а, по-друге, сама присутність адвоката вже певним чином змусить особу, яка проводить допит, діяти обережніше.