3 Травня 2018 року

Як вести себе на дорозі з автохамом, – коментар Михайла Гончарова для УНІАН

У минулі вихідні прямо в центрі Києва – біля Бессарабського ринку – кілька міцних хлопців побили народного депутата-єврооптиміста Мустафу Найєма за те, що він не дав їх машині обігнати свою.

Що робити з автохамами, і як взагалі правильно себе вести учаснику дорожнього руху, якщо на дорозі хтось навмисне створює аварійну обстановку, – УНІАН цікавився у старшого партнера АБ «Дроздова та партнери» Михайла Гончарова.

За його словами, якщо інший учасник дорожнього руху відверто порушує Правила дорожнього руху, провокує сварку або навіть нападає, всі зусилля потрібно спрямувати на максимально можливу фіксацію фактичних даних, які пізніше в суді можуть стати доказами неправомірної поведінки провокатора. «Йдеться не лише про відеозапис з реєстратора. Джерелами інформації можуть стати очевидці – як люди, так і водії, пасажири. Таких осіб можна встановити або відразу на місці події (бажано, дізнатися ім’я і прізвище, номер контактного телефону), або шляхом оперативного розміщення оголошення в соціальних мережах, ЗМІ. Крім того, подія може бути записана камерами зовнішнього спостереження. Самостійно або через адвоката можна звернутися із запитом до керівника об’єкта, на якому ця камера встановлена ​​з проханням надати відеозапис. Не зайвим буде зняти подію на власний смартфон, тому що ця відеозйомка згодом також може бути визнана доказом», – говорить експерт.

Юрист нагадав, що якщо патрульна поліція встигне на місце події в розпал інциденту, то, по-перше, зможе припинити протиправні дії, а, по-друге, також зафіксує, що відбувається – всі дії співробітників поліції супроводжуються зйомкою на власні нагрудні реєстратори.

«Якщо ж вам нанесли тілесні ушкодження, потрібно терміново звернутися до територіального відділення судово-медичної експертизи і документально зафіксувати всі пошкодження з докладним описом їх характеру. В такому випадку, потерпілий має можливість не тільки ініціювати початок кримінального провадження проти нападника, але і домогтися притягнення його до кримінальної відповідальності, а також звернутися до суду з позовом для відшкодування матеріальних витрат на лікування та моральної шкоди», – додав М.Гончаров.