1 Липня 2020 року

За порушення маскового режиму підприємства каратимуть суворіше

Підприємства, установи і організації, які порушили санітарне законодавство, а саме здійснили пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту (або не вжили відповідних заходів для усунення порушення), нестимуть адміністративну відповідальність.

Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», який підготувало Міністерство юстиції України.

У Міністерстві наголошують, що серед населення України виникла стійка тенденція нехтувати рекомендаціями в частині носіння респіраторів або захисних масок. При цьому штрафи для фізичних осіб планується істотно зменшити – з 17 тис. грн. до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (255 грн). Для посадових осіб розмір штрафу залишається незмінним.

А от для юридичних осіб суми штрафів за недотримання маскового режиму будуть збільшені та становитимуть від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3 400 грн до 5 100 грн).