24 Липня 2020 року

Заборона пропаганди гомосексуалізму: Олена Дроздова пояснила, чому проект №3917 не має стати законом

Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров’я моральний чи духовний стан та розвиток людини, може стати адміністративним правопорушенням.

З відповідною пропозицією до Верховної Ради звернулися нардепи від «Слуги народу», зареєструвавши проект Закону від 22.07.2020 № 3917 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму».

Парламентарі вважають, що така пропаганда має тягнути за собою накладення штрафу на громадян у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн.) та накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн.).

Кваліфікуючими ознаками автори законодавчої ініціативи вбачають:

– публічну демонстрацію способу життя осіб, які мають одностатеві сексуальні стосунки чи ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, їх орієнтації та поведінки (пропонується штрафувати на 85 тис. грн.);

– пропаганду з боку службової чи посадової особи, а також сприяння такій пропаганді (штраф – 137 тис. грн.).

Вносячи цю пропозицію, нардепи відзначають агресивну пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму, спрямованих на знищення інституту сім’ї, що є однією з аморальних загроз сучасності. «Викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеній в статті 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків, тому запровадження адміністративної відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму є важливим кроком, якого давно очікує українське суспільство», – йдеться в пояснювальній записці.

«Оцінюючи подібні ініціативи, варто згадати практику Європейського суду з прав людини, яка відповідно до українського закону є джерелом права для наших суддів, – розповіла у коментарі виданню «Закон і Бізнес» директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова. – У 2017 році ЄСПЛ розглядав саме питання покарання державою осіб за пропаганду гомосексуалізму у справі «Баєв та інші проти Росії». Троє ЛГБТ-активістів кілька разів притягалися до адмінвідповідальності і у Страсбурзі вирішили, що російський закон про заборону пропаганди порушує ст. 10 (свобода вираження поглядів) та ст. 14 (заборона дискримінації) Конвенції».

Адвокат сумнівається у перспективах ухвалення проекту парламентом, вказуючи на низький рівень нормотворчої техніки. «Про якість опрацювання законопроекту його авторами окремо свідчить той факт, що, вони, запропонувавши доповнити КпАП новим проступком, не спромоглися визначити орган, уповнвоважений розглядати справи про це адміністративне правопорушення, – звернула увагу О.Дроздова. – Іншими словами, навіть у разі ухвалення Верховною Радою закону у редакції його проекту № 3917, притягати «порушників» до відповідальності буде нікому».