9 Червня 2020 року

Застрягли у США через COVID-19? Для продовження візи потрібно врахувати 3 нюанси

Якщо ви, турист або бізнесмен, приїхали до США за неімміграційною візою (B-1 або B-2) і застрягли там через заходи, пов’язані із боротьбою з коронавірусом, очевидно варто потурбуватися про легальне перебування на території країни.

Для того щоб не порушувати імміграційне законодавство США в разі, коли закінчується термін дії візи, необхідно заповнити форму продовження статусу. За наявною інформацією, через пандемію влада США наразі йде назустріч іноземцям та продовжує візи тим, хто подав відповідну заявку.

Однак, як і всюди, в даному питанні є свої нюанси, які потрібно враховувати. Заповнити форму I-539 можна на сайті Служби громадянства та імміграції США. Інструкція, що визначає порядок заповнення форми, передбачає, що за загальним правилом із заявкою про продовження необхідно звертатися за 45 днів до закінчення терміну дії візи. Однак з огляду на карантин зараз на цю вимогу чиновники не зважають. Разом з тим, для позитивного вирішення свого питання необхідно:

1) обґрунтувати причини затримки в країні і відсутність провини в порушенні терміну подачі заявки на продовження;

2) підтвердження того, що ви законослухняний і безпроблемний іноземець, який не порушував правил перебування в США, не вчиняв ніяких злочинів на території країни, а також не користувався державною допомогою;

3) зазначити неможливість вирішення вами проблем, пов’язаних із затримкою перебування у США. Тут певною мірою українським громадянам можуть надати допомогу в консульстві. Там можна отримати лист-підтвердження, що ви намагалися виїхати з країни, однак через об’єктивні чинники не змогли зробити це.

Крім того, якщо ви перебуваєте в США не один, то всі члени сім’ї, вписані до вашої форми, повинні заповнити свою форму I-539A, яка подається разом з основною.