15 Липня 2020 року

Зміни у роботі ФОП: що ухвалила Верховна Рада

Робота електронного кабінету платника податків, а також податковий облік фізичних осіб-підприємців найближчим часом зміняться. У такий спосіб держава стимулює добровільне обмеження паперового документообігу.

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (на основі проекту №2524).

Законом унесені зміни в частині електронної взаємодії платників податків з податковими органами. Так, копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть відображатися в електронному кабінеті.

Контролюючий орган веде листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Вимогу про подання заяви платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів скасовано. Також запроваджується автоматична реєстрація в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків.

Крім цього, спрощується механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема, скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

Скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов’язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність, у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів, настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.