11 Квітня 2019 року

Громадянство США через натуралізацію: умови та етапи

Адвокатське бюро «Дроздова та партнери» допомогло особі, яка тривалий час проживала на території Сполучених Штатів Америки, отримати громадянство в рамках процедури натуралізації.

Юридичний супровід в частині підготовки і подачі документів здійснювала директор АБ «Дроздова та партнери» адвокат Олена Дроздова.

«Натуралізація – це юридична процедура, за допомогою якої постійні жителі США можуть стати громадянами США, – пояснила юрист. – В рамках цієї процедури іноземець має зберігати статус законного постійного жителя США протягом п’яти років».

Вона нагадала, що претендент на громадянство зобов’язаний безперервно проживати і зберігати фізичну присутність на території Сполучених Штатів протягом 5 або 3 років залежно від умов статусу. Під фізичною присутністю мається на увазі проведення на території США не менше двох з половиною років з п’яти або півтора року з трьох відповідно. Також заявник повинен проявити здатність читати, писати і говорити англійською, показати прихильність принципам конституції США і лояльність по відношенню до Сполучених Штатів.

О.Дроздова також нагадала основні етапи прийняття до громадянства:

  1. Подача заяви. Заявники подають форму N-400 до Служби у справах громадянства та імміграції. До заяви повинні бути додані фотографії, копія грінкарти і чек на оплату збору за розгляд заяви.
  2. Перевірка на кримінальне минуле. Доведеться пройти зняття відбитків пальців в одному з центрів по роботі з заявами Імміграційної служби (Application Support Center).
  3. Співбесіда. Співбесіду на натуралізацію призначає імміграційна служба. В ході співбесіди співробітник Служби у справах громадянства та імміграції пояснить мету співбесіди, перевірить посвідчення особи і під присягою запитає про вашу біографію, місце проживання, тривалість перебування в країні, моральні якості, прихильності конституції і готовності прийняти присягу на вірність Сполученим Штатам. Також доведеться пройти тест на знання американської історії і основ громадянськості, а також перевірку знання англійської мови.
  4. Присяга на вірність США. Якщо Служба у справах громадянства та імміграції, схвалить вашу заяву на натуралізацію, після цього ви маєте з’явитися на церемонію прийняття присяги на вірність Сполученим Штатам.